Jak działają sznurówki magnetyczne?
Tradycyjne sznurowadła coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym modelom i alternatywnym rozwiązaniom. Sznurówki, których nie trzeba każdorazowo wiązać, zakładając buty, gwarantują wygodę, a przy tym ciekawie się prezentują. Dotyczy to także sznurowadeł magnetycznych, które nie są tylko gadżetem i interesującą nowinką, ale przydatnym, praktycznym dodatkiem do butów.
Z czego składają się sznurowadła magnetyczne?
Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na to, aby zawiązać obuwie, było cierpliwe przekładanie sznurowadeł przez wszystkie otwory znajdujące się na butach, a następnie robienie pętelek i kokardek. Dziś można uniknąć drugiego etapu tej czynności. Dzięki sznurówkom z magnesem zakładanie butów jest wygodne i szybkie jak nigdy przedtem.
Sznurowadła magnetyczne to takie, które są zapinane przy pomocy specjalnych klipsów. Klipsy te:
- mają otwory, przez które przeplata się sznurówki – można je łączyć z dowolnymi, ulubionymi sznurowadłami
- są wykonane z magnesu neodymowego – to właśnie dzięki temu, zbliżając je do siebie, stworzysz wyjątkowo mocne połączenie. Magnesy te mają nawet 7 kg siły przyciągania – uniemożliwia to przypadkowe rozłączenie się zapinek
- pokrywa je wysokiej jakości tworzywo sztuczne ABS – taka obudowa nadaje stylowego wyglądu magnetycznym zapinkom, ale też zabezpiecza je. Dzięki temu tworzywu magnes nie koroduje ani nie kruszy się.
Magnetyczne zapinki są zawsze sprzedawane jako komplet umożliwiający zapinanie dwóch butów. Ponadto ze względu na silne, neodymowe magnesy i wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego są niemal niezniszczalne – ich producenci często dają na nie wielomiesięczną gwarancję.
Sznurówki magnetyczne – jak zapinać te sznurowadła i jak je rozwiązywać?
Mimo że ich założenie może na pierwszy rzut oka wydać się skomplikowane, to cała procedura trwa nie więcej niż kilka chwil. Natomiast oszczędność czasu, łatwe wkładanie i zdejmowanie obuwia to tylko niektóre atuty, które wyróżniają sznurówki magnetyczne. Jak działają te nowoczesne gadżety obuwnicze? Jak założyć je na sznurowadła?
Jak przymocować sznurówki magnetyczne?
Jeśli chcesz je założyć na już zasznurowane buty, to rozpleć trzy górne rzędy sznurowadeł. Następnie zacznij wplatać magnetyczne zapinki. Weź do ręki jedną z nich i przeplataj ją sznurowadłem przez otwory znajdujące się na klipsie – rób to ruchem spiralnym i tak, aby sznurówka przechodziła też przez dziurki w bucie. To samo zrób z drugą częścią magnetycznego klipsa.
Kiedy sznurówka zostanie przełożona przez ostatnie dziurki w bucie, dopasuj jej naciągniecie i splot. Na końcach sznurowadła zrób małe pętelki, a jego zbędną część obetnij.
Jak ściągnąć buty z magnetycznymi zapinkami?
Magnesy neodymowe są bardzo silne, dlatego nie ma obaw, że się rozłączą, w efekcie czego but mógłby spaść ze stopy w najmniej oczekiwanym momencie.
Aby zdjąć buty, należy „złamać” magnetyczny klips w miejscu, gdzie dwie jego części łączą się ze sobą. Można to zrobić nawet jedną ręką. Innym sposobem jest przytrzymanie buta przy pięcie i jednoczesne dynamiczne uniesienie stopy.
Dlaczego warto wybrać sznurówki magnetyczne?
Te innowacyjne akcesoria obuwnicze przekonują do siebie:
- atrakcyjnym designem – magnetyczne zapinki występują w kilku wariantach kolorystycznych, dlatego można łatwo dopasować je do każdego modelu butów. Ponadto „fala”, która tworzy się po przepleceniu zapinki sznurowadłem, prezentuje się efektownie, oryginalnie i przykuwa uwagę
- wygodą użytkowania – zapinki te docenisz każdego ranka, przed wyjściem do pracy i spiesząc się – już nigdy nie będzie zatrzymywała cię zaplątana sznurówka, konieczność odpowiedniego naciągnięcia i zawiązania sznurowadeł
- perfekcyjnym wykonaniem – zastosowanie wysokiej jakości materiałów – magnesu neodymowego, tworzywa ABS – oraz przemyślany projekt pozwoliły stworzyć akcesoria, które będą spełniały swoją funkcję przez długie lata.
Magnetyczne sznurowadła to na pozór proste, ale jednocześnie genialne rozwiązanie – dzięki nim buty stabilnie leżą na stopach, oryginalnie się prezentują, a ty możesz zapomnieć o wiązaniu często rozplątujących się kokardek.