Sznurówki magnetyczne – dlaczego warto?

2021-12-20
Sznurówki magnetyczne – dlaczego warto?

Najprostsze czynności mogą najbardziej irytować. Dotyczy to między innymi sznurówek – a zwłaszcza ich zawiązywania i rozplątywania. By ułatwić sobie życie i zakładanie butów, można wybrać sznurowadła magnetyczne. Opinie na ich temat nie pozostawiają złudzeń – są to praktyczne, nowoczesne akcesoria obuwnicze, które sprawdzą się w przypadku każdego rodzaju butów!

Magnes na sznurowadłach – dlaczego ma to sens?

Sznurowanie i wiązanie butów to najlepszy sposób na to, aby dopasować obuwie do stopy. Okazuje się jednak, że nie zawsze konieczne jest robienie kokardki – można ją zastąpić magnetycznym zapięciem.

Magnes wykorzystywany do sznurowania i „zapinania” butów jest na tyle silny, że nie ma możliwości, aby samoczynnie się odpiął. Żeby zdjąć obuwie trzeba „złamać” takie zapięcie w odpowiednim miejscu – wystarczy nieco bardziej energicznie unieść stopę, jednocześnie przytrzymując ręką zapiętek buta.

Takich mechanizm zapiania i odpinania bazuje na silnym magnesie neodymowym. To dzięki niemu magnetyczne sznurowadła tak dobrze zastępują pętelki i kokardki, które bywają zawodne – rozwiązują się i plączą. Ponadto wysoka estetyka wykonania takich zapinek sprawia, że mogą być one ozdobą buta.

Jak założyć magnetyczne sznurowadła?

Sznurowadła te występują w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to elastyczne sznurówki zakończone zapięciem z magnesem. Sznuruje się nimi buty, a na obu końcach sznurowadła umieszcza się magnetyczną spinkę składająca się z dwóch części. Sznurówkę mocuje się w takiej zapince przy pomocy śrubki.

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się zapinki, które wymagają tego, aby przeplatać przez nie sznurowadła. Dzięki temu zapięcie jest wyjątkowo mocne. Jak założyć magnetyczne sznurówki, aby zapięcie było solidne oraz dopasowane do buta i stopy?

  • przygotuj sznurówki i zacznij przekładać je przez oczka w bucie – klasyczną metodą
  • kiedy po każdej stronie buta pozostaną tylko po trzy wolne otwory, sięgnij po magnetyczną zapinkę
  • obie końcówki sznurówki przeplataj jednocześnie przez dziurki znajdujące się na zapince i w bucie – przekładaj sznurowadła od góry do dołu i ruchem spiralnym
  • zwróć uwagę, aby sznurówka nie była napięta zbyt mocno – jej naprężenie wyregulujesz, kiedy już zasznurujesz buty
  • po przełożeniu sznurówek przez otwory w zapince i w bucie zakończ sznurowanie w ten sposób, aby sznurówka znajdowała się wewnątrz butów
  • pociągnij obie końcówki sznurowadła, aby dopasować wiązanie do stopy
  • na wystających końcówkach zawiąż pętelki, aby zablokować sznurówkę
  • obetnij wystające kawałki sznurowadeł lub schowaj je pod wewnętrzną wyściółką znajdującą się w bucie.

Pierwsze założenie sznurówek magnetycznych może zająć nieco czasu. Jednak robisz to tylko raz w jednej parze butów, a w efekcie nie będziesz musiał już nigdy związywać sznurowadeł na kokardkę.

Kiedy sprawdzą się sznurowadła z magnetycznymi zapięciami?

Zapięcia magnetyczne mają estetyczną, plastikową obudowę, która występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Dlatego sprawdzą się nie tylko jako gadżety do obuwia sportowego. Mogą być również wykorzystywane w butach noszonych do pracy, do szkoły i na co dzień.

Zastosowanie silnego magnesu neodymowego gwarantuje, że w butach z takim zapięciem można biegać, skakać, uprawiać ekstremalne sporty, a mimo tego będą one stabilnie leżały na stopie. Sznurowadła z magnesem to wybór dla każdego, ale przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Sprawdzą się również w przypadku dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki wiązania butów.

Dlaczego warto zainwestować w sznurowadła magnetyczne?

Jeśli irytują cię wiecznie rozwiązujące się sznurówki i ich nieustanne poprawianie, pomyśl o tym, aby wybrać sznurówki magnetyczne. Opinie tych, którzy w nie zainwestowali, są jednoznaczne – zapewniają one mocne, solidne wiązanie niezależnie od tego, w jakim bucie zostaną wykorzystane.

Magnetyczne sznurowadła docenisz za wygodę ich użytkowania i za to, jak szybko będziesz mógł założyć buty, spiesząc się przed wyjściem z domu. Takie zapięcie na magnes to nie tylko modny gadżet, ale praktyczne rozwiązanie dla tych, którym zależy na tym, aby ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności.

pixelpixel