Xpand Laces

W 2015 założyciel firmy, Chuck Harris postanowił dokonać rewolucji w sposobie wiązania butów. Podstawowym celem jaki sobie postawił było stworzenie systemu, w którym buty wiązane byłyby jedynie raz. Spełnienie takich wymagań wymagało zapewnienie aby sznurówki były odpowiednio naprężone zapewniając odpowiedni komfort użytkowania. Nie bez znaczenia była również trwałość i łatwość zakładania i zdejmowania butów.

Badania i próby doprowadziły do powstania nowego, rewolucyjnego systemu sznurowania, który nazwano Xpand Original No-tie. Kolejnym krokiem było zebranie funduszy (1,2 mln USD) na dalszy rozwój i produkcję po przez platformę Kickstarter.  No-Tie w założeniach firmy Xpand to przede wszystkim sznurówki typu casual choć nadające się również do aktywności sportowych.

Po sukcesie Original No-tie firma zdecydowała się na stworzenie kolejnego wariantu sznurowadeł nazwanego Quick-Release. Są one przeznaczone do aktywności sportowych i trekkingu.

O Hickies 

Hickies jest genialnym w swej prostocie rozwiązaniem zastępującym tradycyjne sznurówki. Po ich założeniu i zapięciu – nie ma potrzeby ponownego wiązania czy poprawiania. Ta łatwość użytkowania jest wysoko ceniona przez osoby prowadzące aktywny tryb życia, lubiące codzienną wygodę, niepełnosprawnych oraz rodziców dzieci.

Innym wyróżnikiem produktu jest wygoda wynikająca z dopasowania się Hickies do kształtu buta i stopy. Ma na to wpływ zarówno wysokiej jakości materiał jak i możliwość wyboru jednej z kilku konfiguracji zapięcia.

Nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny. Buty wyposażone w Hickies wyglądają nowocześnie a zarazem niezwykle stylowo.

Hickies to firma amerykańska, która opatentowała i produkuje swoje rozwiązanie. W ciągu 4 lat sprzedała ponad 5 milionów sztuk tych innowacyjnych produktów. Swoją siedzibę ma w nowojorskim Brooklinie, który jak magnes przyciąga najbardziej wizjonerskich projektantów. Sieć sprzedaży firmy obejmuje oddziały w Szwajcarii i Niemczech, Hong Kongu oraz Australii a także partnerów operujących w kilkudziesięciu krajach Ameryk, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu.

pixelpixel